Filiālē „Valka” ir divas nodaļas:
- Sociālās un aprūpes personāla nodaļa ,kuras uzdevumi ir nodrošināt „Centrā” dzīvojošām personām kvalitatīvu sociālo aprūpi , higiēnisko aprūpi, veselības aprūpi un ievērot tīrīšanas un dezinfekcijas noteikumus.
- Pārējā apkalpojošā un saimnieciskā personāla nodaļa , kura veic to uzdevumu izpildi, ko nosaka Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums , VSAC nolikums un reglaments, LM izdotie lēmumi u.c. normatīvie akti un nodrošina filiālē dzīvojošās persona ar racionālu ēdināšanu, ņemot vērā katras personas vecumu un veselības stāvokli, ievērot tīrīšanas un dezinfekcijas režīma noteikumus un pārtikas un veterinārā dienesta prasības virtuves blokā.
Filiāle īsteno valsts politiku ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas jomā attiecībā uz pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem( 1. un 2. grupas invalīdiem), nodrošina viņus ar mājokli un sociālo aprūpi, lai apmierinātu viņu pamatvajadzības.
Filiālē „Valka’ klientiem ir iespējas sevi pilnveidot šādās aktivitātēs:
- Mākslinieciskajā pašdarbībā:
- dziedāt ansamblī,
- solo mākslas apgūšana dziedāšanā,
- darboties teātra studijā,
- zīmēšanas nodarbībās,
- apgūt dejas soļus,
- darboties “popielas” grupā;
- Svētku galdu klāšanā;
- Adīšanas, tamborēšanas un izšūšanas nodarbībās;
- Kompozīciju veidošanā;
- Galdniecības darbos;
- Personīgās higiēnas iemaņu izkopšanā;
- Grupu nodarbībās;
- Darbu terapijā, t.sk apkārtnes sakopšana, puķu dobju veidošana un kopšana, iesaistīties saimnieciskos darbos;
- Bībeles izpētes stundās;
- Valsts noteikto svētku atzīmēšanā;
- TV pārraižu un videofilmu tēmu apskatā;
- Apmeklēt dievkalpojumus pilsētā (ar ārsta atļauju);
- Piedalīties izbraukumos brīvā dabā un ekskursijās, iet pārgājienos;
- Vasarā izbraukt ogot un sēņot;
- Piedalīties ārstniecības augu vākšanā;
- Dzejas pēcpusdienās;
- Sporta nodarbībās.
Filiāle „Valka” atrodas Ziemeļvidzemē, Valkas rajonā , Indrānu ielā 5. Valka ir unikāla vieta ar valsts robežu pilsētas centrā un neticami raibu vēsturi: Cimzes skolotāju seminārā mācījušies vai visi ievērojamie 19.gadsimta Latvijas un Igaunijas kultūras darbinieki, te dibinātas Latvijas partijas, Sarkanais krusts ,nacionālais teātris un 1918.gada 15.novembrī proklamēta Latvijas neatkarība.
1994. gada 20.jūlijā ar Valkas rajona padomes sēdes protokolu nr.3 &8, ar 25.jūliju izveidoja Valkā Valkas specializēto sociālās aprūpes centru, kas atradās rajona pakļautībā līdz 1997. gada 24.septembrim.Nozīmēja direktoru , kuram uzdeva sākt rekonstrukcijas darbus bijušajās SCO kopmītņu telpās un kadru komplektēšanu. Pa šo laiku ,tas ir līdz 1995.gada 30. jūnijam, darbus veica trīs firmas un tika organizētas četras brīvprātīgo talkas, lai palīdzētu celtniecības darbu rezultātā radušos atkritumu novākšanā, logu mazgāšanā un telpu iekārtošanā.
Aprīkojuma un mīkstā inventāra iegādē palīdzēja Zviedrijas kristīgā organizācija „Cerību zvaigzne”, Dānijas, Vācijas draugi un daļēji rajona padome.’
Ar 1997. gadu „Centrs” pārgāja Labklājības ministrijas pārziņā un vēl divas reizes mainīja nosaukumu. 1997. gada 23. jūlijā ar MK rīkojumu Nr. 377 , kas noteica, ka izdarāma reorganizācija un iestādi nosauc :
LR LM Specializētais sociālās aprūpes centrs ”Valka”, un ar 24.septembri „Centru” savā pārziņā pārņem Labklājības ministrija..
2004. gada 3.augustā izdoti LR MK noteikumi nr. 644 un iestāde tiek nosaukta LR LM Sociālās aprūpes centrs „Valka”.